Connemarachampionit

Connemara näyttelychampionit vuodesta 1978

Pirttirannan Leon Lappeenrannassa 2019, kuva Aino Tervonen

2019 Connemaranäyttely, Lappeenranta

Kuvassa Pirttirannan Leon, kuva Aino Tervonen

Champion Part Bred: Fieldhill Unique
Champion ori: Odysseus MelodyC
Champion veteraani / Leppa Joy Cup (kp): Cluain Caoilfhionn
Champion tamma / Jollyn Malja (kp): Caragh Emer
Champion varsa: Rockfield Brilliant
Paras ruuna / Barra’s Prize: Pirttirannan Kaspar
Champion nuori: Pirttirannan Leon
* Reserve Champion nuori: Fieldhill Sonate (*Tuomarin ylimääräinen valinta)
Oriiden jälkeläisryhmä – Odysseus Melody 36 IC I p.
Best turn out: Annastiina Niemi
Paras Suomessa syntynyt connemara / Downhill Cup: Pirttirannan Leon
Supreme Champion: Pirttirannan Leon
Reserve Supreme Champion: Fieldhill Sonate
*** BEST IN SHOW – Pirttirannan Leon ***

2019 Kansallinen Poninäyttely, Ypäjä
tuomari: Ms Gill Wright (GB)
Pirttirannan Leon, Champion Young Pony, Champion Connemara, Reserve Supreme Champion
Bunowen Castle Riona 229 C, Reserve Champion Connemara
Champion Foal, Tempelisa Tinker Bell

2018 Connemaranäyttely, Hyvinkää
tuomari Marianna Paavolainen, FIN
Champion ori Goldrock Laddie 33 C
Champion veteraani Rockfield Scaramé 152 C
Champion tamma Rockfield Scaramé 152 C
Champion varsa Hagelunds Glendora
Champion nuori Pirttirannan Luna
Paras ruuna Pirttirannan Kaspar
Paras Suomessa syntynyt poni Rockfield Scaramé 152 C
Supreme Champion Rockfield Scaramé 152 C
Reserve Supreme Champion Pirttirannan Luna

Ridden Champion Rockfield Arctic Glow 263 C – Kaisa Saariniemi
Working Hunter Champion Arctic Glow 263 C – Kaisa Saariniemi
Supreme Ridden Champion Arctic Glow 263 C – Kaisa Saariniemi

2018 Kansallinen Poninäyttely, Ypäjä
tuomari: Mr Malcolm Fry (GB)
Goldilocks Lassie, Champion Young Pony, Champion Connemara, Supreme Champion
Odysseus Melody 36 IC, reserve Champion Connemara
Fieldhill Pompadour, Champion Foal
Eiris Tinkerbell, Champion Veteran

Odysseus Melody 36 IC, ypäjä 2017

2017 Kansallinen Poninäyttely, Ypäjä
tuomari: Mrs Susan Hellum (NOR)
Rodun paras ori, Vuoden Voittaja 1: Odysseus Melody 36 IC
Rodun paras nuori, Vuoden Voittaja 2: Ohana Illusion
Rodun paras varsa, Vuoden Voittaja 3: Ohana Just Joy
Reserve nuori: Wii Knight of Dust
Rodun paras tamma: Streamside Beverley 223 C

Goldrock Laddie 33 C, Hyvinkää 2016

2016 Connemaranäyttely, Hyvinkää
tuomari: Mr Joe Burke (IRE)
Champion ori, Supreme Champion: Goldrock Laddie 33 C
Reserve Champion ori, Reserve Supreme Champion: Rockfield Scarface 14 C
Champion tamma: Hagelunds Önskedröm
Champion veteraani, Reserve Champion tamma: Misty Dawn
Champion nuori: Ohana Highest Hope
Reserve Champion nuori: Eadrom Rose Aislinn
Champion ruuna: Woolpacks Thunderstruck
Ridden Champion: Dale Mountain Mist 17 C

Vanity Padraigh 21 C, Vermo 2016

2016 Kansallinen Poninäyttely, Vermo
tuomari: Mrs Rachel Bown (GB)
Rodun paras ori, Vuoden Voittaja 1: Vanity Padraigh 21 C
Rodun paras nuori, Vuoden Voittaja 2: Eadrom Rose Aislinn
Rodun paras tamma, Vuoden Voittaja 3: Streamside So Dear 275 C
Reserve nuori: Rockfield Euphoria
Rodun paras varsa: Ohana Illusion
Rodun paras veteraani: Mindy Marcell 195 C
Rodun paras ruuna: Springhill Comet

Symphatil Irish Queen 209 C, Vermo 2015

2015 Kansallinen Poninäyttely, Vermo
tuomari: Mrs Madeleine Beckman (SWE)
Rodun paras tamma, Vuoden Voittaja 1: Symphatil Irish Queen 209 C
Rodun paras ruuna, Vuoden Voittaja 2: Springhill Comet
Rodun paras ori, Vuoden Voittaja 3: Halle Lafferty 25 C
Rodun paras nuori: Ohana Gandalf Grey
Reserve nuori: Bluewilds Daireann
Rodun paras varsa: Ohana Highest Hope
Rodun paras veteraani: Aramara Eliza 160 C

Vanity Padraigh 21 C, Hyvinkää 2014

2014 Connemaranäyttely, Hyvinkää
tuomari: Niamh Melody, (IRE)
Champion ori, Supreme Champion: Vanity Padraigh 21 C
Champion tamma, Reserve Supreme Champion: Sparrow Melody 242 C
Champion nuori: Symphatil Quality
Champion varsa: Rockfield Euphoria
Champion ruuna: Rockfield Wizard 18 C
Ridden Champion: Dale Mountain Mist 17 C

Halle Lafferty 25 C, Vermo 2014

2014 Kansallinen poninäyttely, Vermo
tuomari: Nicola Dibden (FRA/GB)
Rodun paras ori, Vuoden Voittaja 1: Halle Lafferty 25 C
Rodun paras tamma, Vuoden Voittaja 2: Spring’s Aoife 261 C
Rodun paras veteraani, Vuoden Voittaja 3: Golddigger Laddie 9 C
Rodun paras varsa: Reckless Liana
Rodun paras nuori: Ohana Frederico
Reserve nuori: Rockfield Nightingale
Rodun paras ruuna: Woolpacks Thunderstruck

Rockfield Scaramé 152 C (Kåsta Scaramouche 2 C – Ametist 76 C- Kimble RC 22), Vermo 2013

2013 Kansallinen poninäyttely, Vermo
tuomari: Mrs Fiona Cameron (GB)
Rodun paras tamma, Rodun Paras Veteraani, Vuoden Voittaja 1, Näyttelyn Paras Veteraani, Best In Show: Rockfield Scaramé 152 C
Rodun paras ruuna, Vuoden Voittaja 2: Rockfield Wizard 18 C
Rodun paras nuori, Vuoden Voittaja 3: Ruutanan Casper
Rodun paras ori: Halle Lafferty 25 C
Rodun paras varsa: Slante Galante
Reserve Nuori: Hagelunds Önskedröm

Aramara Eliza 160 C, Hyvinkää 2012

2012 Connemaranäyttely, Hyvinkää
Tuomari: Mr John Noel Mullen (IRE)
Champion tamma, Supreme Champion: Aramara Eliza 160 C
Champion nuori, Reserve Champion: Rockfield Eternity
Champion varsa: Bluewilds Daireann
Champion ori: Dale Mountain Mist 17 C
Champion ruuna: Rockfield Wizard 18 C
Ridden Champion: Dale Mountain Mist 17 C

Coneridge Kathleen 226 C-E, Vermo 2012

2012 Kansallinen poninäyttely, Vermo
Tuomari: Mr. Michael Saunders (GB)
Rodun paras tamma, Vuoden Voittaja 1, Best In Show: Coneridge Kathleen 226 C-E
Rodun paras varsa, Vuoden Voittaja 2, näyttelyn paras varsa: Bluewilds Daireann
Rodun paras nuori, Vuoden Voittaja 3: Cleos Fay Fenella
Rodun paras ori: Halle Lafferty 25 C
Rodun paras veteraani: Winter’s Carnival 215 C
Rodun paras ruuna: Beachtree’s Actros

Doyher Ruby Rose, Vermo 2011

2011 Kansallinen poninäyttely, Vermo
Tuomari: Mrs. Jackie Webb (GB)
Rodun paras nuori, Vuoden Voittaja 1, näyttelyn paras Suomessa syntynyt nuori: Doyher Ruby Rose
Rodun paras ori, Vuoden Voittaja 2: Rockfield Scarface 14 C
Rodun paras tamma, Vuoden Voittaja 3: Vanity Fairy Siobhan 230 C
Rodun paras varsa: Symphatil Quality
Rodun paras veteraani: Winter’s Carnival 215 C
Rodun paras ruuna: Rockfield Wizard

Woolpacks Sweetie Pie 212 IC

2010 Connemaranäyttely, Tampere
Tuomari: Mr. Malachy Gorham (IRE)
Champion tamma, Supreme Champion: Woolpacks Sweetie Pie 212 IC
Champion nuori, Reserve Champion: Caragh Grian
Champion varsa: Zitherbay Daigh O’Hara
Champion ori: Vanity Padraigh 21 C
Champion veteraani: Irish Dream 185 IC
Champion ruuna: Ohana Andromera

Coneridge Kathleen 226 C-E, Vermo 2010

2010 Kansallinen poninäyttely, Vermo
Tuomari: Mr. Malcolm Fry (GB)
Rodun paras tamma, Vuoden Voittaja 1: Coneridge Kathleen 226 C-E
Rodun paras nuori, Vuoden Voittaja 2: Fieldhill Bene Bettina
Rodun paras varsa, Vuoden Voittaja 3: Rockfield Eternity
Rodun paras veteraani: Downhill Dewdrop 122 C
Rodun paras ruuna: Ohana Andromera

Hagens Ulina 197 C-E, 2009 Pernaja

2009 Connemaranäyttely, Pernaja
Tuomari: Mr. Tom MacLochlainn (IRE)
Champion tamma, Supreme Champion: Hagens Ulina 197 C-E
Champion nuori, paras Suomessa syntynyt poni, Reserve Champion: Caragh Gaoithe
Champion veteraani: Cluain Amfora 142 C
Champion varsa: Clunys Beatris Beara
Champion ori: Dale Mountain Mist 17 C
Champion ruuna: Uncle Broderick
Ridden Champion: Uncle Broderick – Anni Roivas

Downhill Dedrop 122 C, 2009

2009 Kansallinen poninäyttely, Vermo
Tuomari: Mrs. Sheila Clark (GB)
Rodun paras tamma, Vuoden Voittaja 1, Best In Show III: Downhill Dedrop 122 C
Rodun paras nuori, Vuoden Voittaja 2: Halle Lafferty 25 C
Rodun paras ruuna, Vuoden Voittaja 3: Ohana Andromera
Rodun paras varsa: Marshland Prince

Rockfield Scarface 14 C, 2008.

2008 Connemaranäyttely, Pernaja
Tuomari: Mrs. Elizabeth Petch (IRE)
Champion ori, Supreme Champion: Rockfield Scarface 14 C
Champion nuori, Reserve Champion: Caragh Emer
Champion tamma: Cluain Caoihfionn 187 C
Champion ruuna: Twilight Gust
Champion veteraani: Aramara Eliza 160 C
Champion varsa: Rockfield Arctic Glow
Ridden Champion: Cluain Caoilfhionn 187 C – Jenni Hauhia

Aramara Eliza 160 C (Ardnasillagh O’Flaherty 5 C – Pilgaards Camilla 88 C – Padraig of Rosenaharley ECH 2)

2008 Kansallinen poninäyttely, Vermo
Tuomari: Mrs. Gill Wrigth (GB)
Rodun paras tamma, rodun paras veteraani, Vuoden Voittaja 1: Aramara Eliza 160 C
Rodun paras ori, Vuoden Voittaja 2: Symphatil Hazy Becks 12 C
Rodun paras nuori, Vuoden Voittaja 3: Halle Lafferty 25 C
Rodun paras varsa: Rockfield Arctic Glow

Innellan Kestrel 15 IC, 2007

2007 Kansallinen poninäyttely, Vermo
Tuomari: Mrs. Margaret Furness (GB)
Rodun paras ori, Vuoden Voittaja 1: Innellan Kestrel 15 IC
Rodun paras nuori, näyttelyn paras Suomessa syntynyt nuori, Vuoden Voittaja 2: Spring’s Aiofe
Rodun paras varsa, Vuoden Voittaja 3: Caragh Ernine
Rodun paras tamma: Tempelisa Lady Calista 194 C
Rodun paras veteraani: Caragh Elaine Aisling
Rodun paras ruuna: Coneridge O’Connor

2006 Kansallinen poninäyttely, Vermo
Tuomari: Elisabeth Ljungstorp (SWE)
Rodun paras tamma, Vuoden Voittaja 1: Maplehill Cliona
Rodun paras ori, Vuoden Voittaja 2: Rockfield Scarface 14 C
Rodun paras veteraani, Vuoden Voittaja 3: Kate 128 IC
Rodun paras nuori: Doyher Bay Boy 22 C
Rodun paras varsa: Maplehill Eoin Elliot

2005 Connemaranäyttely, Jämsä
Tuomari: Mr. Padraig Hynes (IRE)
Champion veteraani, Champion tamma, Supreme Champion: Kate 128 IC
Champion nuori, paras Suomessa syntynyt poni, Reserve Champion: Caragh Enya 206 C-E
Champion ori: Rockfield Scarface 14 C
Champion ruuna: Hagens Saffran
Champion varsa: Aramara Ona O’Hara 231 C

2005 Kansallinen poninäyttely, Vermo
Tuomari: Mrs. Barbara Stiles (GB)
Rodun paras ori, Vuoden Voittaja 1: Golddigger Laddie 9 C
Rodun paras nuori, Vuoden Voittaja 2: Doyher Dragonfly
Rodun paras tamma, Vuoden Voittaja 3: Aramara Eliza 160 C
Rodun paras veteraani: Ametist 76 C
Rodun paras varsa: Doyher Bay Boy 22 C

2004 Connemaranäyttely, Hyvinkää
Tuomari: Mr. Henry O’Toole (IRE)
Champion tamma, paras Suomessa syntynyt poni, Supreme Champion: Caragh Caithleen 171 C
Champion ori, Reserve Champion: Symphatil Hazy Becks 12 C
Champion nuori: Symphatil Irish Mist 204 C
Champion ruuna: Ponnyjoy Hectory
Champion varsa: Fieldhill Belinda Blue 200 C
Champion veteraani: Kate 128 IC

2004 Kansallinen poninäyttely, Vermo
Tuomari: Mrs. Jackie Webb (GB)
Rodun paras nuori, Vuoden Voittaja 1: Maplehill Blaithín 192 C
Rodun paras tamma, Vuoden Voittaja 2: Rockfield Scaramé 152 C
Rodun paras varsa, Vuoden Voittaja 3: Coneridge Kathleen 226 C-E
Rodun paras veteraani: Kate 128 IC
Rodun paras ori: Golddigger Laddie 9 C

Innellan Kestrel 15 IC, Kouvola 2003

2003 Connemaranäyttely, Kouvola
Tuomari: Mr. Jimmy Canavan (IRE)
Champion ori, Supreme Champion: Innellan Kestrel 15 IC
Champion nuori, paras Suomessa syntynyt poni: Eternal Amity 218 C
Champion varsa: Symphatil Irish Mist 204 C
Champion tamma, Champion veteraani: Kate 128 IC
Champion ruuna: Shanachie
Ridden Champion: Hagelunds Joyride 134 C – Sanna Ollikka

2003 Kansallinen poninäyttely, Vermo
Tuomari: Mrs. Blanche Miller (GB)
Rodun paras ori, Vuoden Voittaja 1: Golddigger Laddie 9 C
Rodun paras nuori, Vuoden Voittaja 2: Eternal Amity 218 C
Rodun paras tamma, Vuoden Voittaja 3: Coneridge Caitriona 172 C
Rodun paras veteraani: Brolötens Shalimar 166 IC
Rodun paras varsa: Streamside Longlegs

2002 Connemaranäyttely, Hattula
Tuomari: Mrs. Nicola Musgrave (IRE)
Champion ori, Supreme Champion: Ard Ri Cunga 11 IC
Champion nuori, Reserve Champion: Marshland Gipsy Queen
Champion tamma, Champion veteraani: Kate 128 IC
Champion ruuna: Shanachie
Champion varsa: Coneridge O’Connor
Paras Suomessa syntynyt poni: Coneridge Sunbeam 153 C
Ridden Champion: Grange Sunset Surf 141 IC – Cecilia Rosenlew

2002 Kansallinen poninäyttely, Vermo
Tuomari: Mrs. Barbara Stiles (GB)
Rodun paras tamma, Vuoden Voittaja 1, Best In Show: Caragh Elaine Aisling 125 C
Rodun paras nuori, Vuoden Voittaja 2: Downhill Delight
Rodun paras veteraani, Vuoden Voittaja 3: Kate 128 IC
Rodun paras ori: Rockfield McBurney 13 C
Rodun paras varsa: Coneridge O’Connor

2001 Kansallinen poninäyttely, Vermo
Tuomari: Mrs. Sarah Miller (IRE)
Rodun paras ori, Vuoden Voittaja 1: Symphatil Hazy Becks 12 C
Rodun paras tamma, Vuoden Voittaja 2: Coneridge Sunbean 153 C
Rodun paras varsa, Vuoden Voittaja 3, näyttelyn paras varsa: Maplehill Blaithín 192 C

2000 Kansallinen poninäyttely, Vermo
Tuomari: Mrs. Gillian Lowth (GB) Rodun paras ori, Vuoden Voittaja 1: Ard Ri Cunga 11 IC
Rodun paras tamma, Vuoden Voittaja 2: Downhill Dewdrop 122 C
Rodun paras varsa, Vuoden Voittaja 3: Cluain Caoilhfionn 187 C
Rodun paras nuori: Marshland Peat Boy
Rodun paras veteraani: Bianca III 25 C

1999 Rotunäyttely, Hattula
Tuomari: Mrs. Elizabeth Petch (IRE)
Champion ori, Supreme Champion: Ard Ri Cunga 11 IC
Champion nuori: Downhill Dragonfly 156 C
Champion tamma: Downhill Dewdrop 122 C
Champion varsa: Downhill Delight
Champion ruuna: Myrens Wilgot
Champion veteraani: Gaelic Silver Mist 107 C

1999 Kansallinen poninäyttely, Vermo
Tuomari: Mrs. Jackie Webb (GB)
Rodun paras ori, Vuoden Voittaja 1, Best In Show II: Ard Ri Cunga 11 IC
Rodun paras veteraani, rodun paras tamma, näyttelyn paras veteraani, Vuoden Voittaja 2, Best In Show III: Gaelic Silver Mist 107 C
Rodun paras nuori, näyttelyn paras Suomessa syntynyt nuori, Vuoden Voittaja 3: Tempelisa Hazy Cadet
Rodun paras varsa: Caragh Caithleen 171 C

1998 Connemaranäyttely, Hattula
Tuomari: Lady Maria Levinge (IRE)
Champion ori, Supreme Champion: Ard Ri Cunga 11 IC
Champion nuori, paras Suomessa syntynyt poni: Symphatil Hazy Becks 12 C
Champion tamma: Hagens Olivia 157 IC
Champion ruuna: Brunskaer Mars 7 C
Champion veteraani: Bianca III 25 C

1998 Kansallinen poninäyttely, Vermo
Tuomari: Mrs. Susan Shaw (GB)
Rodun paras ori, Vuoden Voittaja 1, Best In Show II: Ard Ri Cunga 11 IC
Rodun paras nuori, näyttelyn paras Suomessa syntynyt nuori, Best In Show III: Rockfield Scaramé 152 C
Rodun paras tamma, rodun paras veteraan:, Ametist 76 C
Rodun paras varsa: Rockfield McBurney 13 C

1997 Kansallinen poninäyttely, Vermo
Tuomari: Mr. J.J. Gorham (IRE)
Rodun paras tamma, Vuoden Voittaja 1: Downhill Dewdrop 122 C
Rodun paras varsa, näyttelyn paras varsa: Coneridge Caitriona 172 C
Rodun paras veteraani, näyttelyn paras veteraani: Gigi Egely 87 C
Rodun paras ori: Golddigger Laddie 9 C
Rodun paras nuori: Tempelisa Hazy Cadet

1996 Kansallinen poninäyttely, Kouvola
Tuomari: Mrs. Margaret Furness (GB)
Rodun paras tamma, Vuoden Voittaja 1: Downhill Dewdrop 122 C
Rodun paras veteraani, näyttelyn paras veteraani: Gigi Egely 87 C
Rodun paras varsa, näyttelyn paras varsa: Downhill Dragonfly 156 C
Rodun paras nuori: Golddigger Laddie 9 C

1995 Connemaranäyttely, Kouvola
Tuomari: Mr. Jimmy Canavan (IRE)
Champion ori, Supreme Champion: Frederiksminde Hazy Marvel 8 C
Champion nuori, Reserve Champion: Tempelisa Charlotte
Champion tamma: Öxenholm Primadonna 109 C
Champion varsa: Cluain Ambrosia
Champion veteraani: Ashfield Floating Sparrow 108 C
Champion ruuna: Aramara Barrabuaidh

1995 Kansallinen poninäyttely, Orimattila
Tuomari: Nina Gustafson (SWE)
Rodun paras ori, Vuoden Voittaja 1: Frederiksminde Hazy Marvel 8 C
Rodun paras veteraani, näyttelyn paras veteraani: Gigi Egely 87 C
Rodun paras nuori: Downhill Dewdrop 122 C
Rodun paras tamma: Ametist 76 C
Rodun paras varsa: Rockfield Scaramé 152 C

1994 Connemaranäyttely, Kouvola
Tuomari: Mr. Robert Bolger (IRE)
Champion tamma, Champion veteraani, Supreme Champion: Jolly 69 C
Champion nuori, paras Suomessa syntynyt poni, Reserve Champion: Caragh Ethlinn Athract 158 C
Champion varsa: Tom O’Malley
Champion ruuna: Aramara Barrabuaidh

1994 Kansallinen poninäyttely, Littoinen
Tuomari: Mrs. Gillian Lowth (GB)
Rodun paras nuori, Vuoden Voittaja 1: Downhill Dewdrop 122C
Rodun paras tamma: Caragh Eager Eileen 120 C
Rodun paras varsa: Tempelisa Charlotte

1993 Connemaranäyttely, Jämsä
Tuomari: Lady Maria Levinge (IRE)
Champion tamma, Supreme Champion: Ashfield Floating Sparrow 108 C
Champion varsa: Golddigger Laddie 9 C
Champion nuori, paras Suomessa syntynyt poni, Reserve Champion: Downhill Dewdrop 122 C
(Champion ruuna: Aramara Barrabuaidh, ei vielä palkittu erikseen)
(Champion veteraani: Gigi Egely 87 C, ei vielä palkittu erikseen)

1993 Kansallinen poninäyttely, Littoinen
Tuomari: Mrs. Barbara Stiles (GB)
Rodun paras nuori, paras Connemara: Downhill Dewdrop 122 C
Rodun paras tamma: Ametist 76C
Rodun paras varsa, näyttelyn paras varsa: Golddigger Laddie 9 C

1992 Kansallinen poninäyttely, Kouvola
Tuomari: Miss Pat Lyne (GB)
Rodun paras nuori, paras Connemara, paras Suomessa syntynyt poni: Hagelunds Indiana 145 C
Rodun paras varsa, näyttelyn paras varsa: Downhill Dewdrop 122 C
Rodun paras ori: Kåsta Scaramouche 2 C
Rodun paras tamma: Ametist 76 C

1991 Connemaranäyttely, Jämsä
Tuomari: Mr. James Jones (IRE)
Champion nuori, Supreme Champion: Brunskaer Marquerite 130 C-E
Champion tamma: Hagens Glory
Champion varsa: Armara Flying Lass
Champion ori: Ardnasillagh O’Flaherty 5 C

1991 Kansallinen poninäyttely, Littoinen
Tuomari: Mrs. Taylor (GB)
Rodun paras tamma, paras Connemara, näyttelyn paras tamma, BIS II: Caragh Eager Eileen 120 C
Rodun paras nuori: Caragh Cailin Scarlett
Rodun paras varsa: Downfill Donovan

1990 Kansallinen poninäyttely, Littoinen
Tuomari: Mr. Higgins (GB)
Rodun paras tamma, paras Connemara, BIS II: Jolly 69 C
Rodun paras nuori: Hagelunds Gwenlynn
Rodun paras ori: Kåsta Scaramouche 2 C

1989 Connemaranäyttely, Jämsä
Tuomari: Mrs. Elizabeth Petch (IRE)
Champion tamma, Supreme Champion: Gigi Egely 87 C
Champion ori: Kåsta Scaramouche 2 C
Champion nuori, paras Suomessa syntynyt poni: Aramara Connanchan

1989 Kansallinen poninäyttely, Littoinen
Tuomari: J.T. Boss (NLD)
Rodun paras tamma, paras Connemara: Ametist 76 C
Rodun paras nuori: Prince of Fahy
Rodun paras ori: Kåsta Scaramouche 2 C
Rodun paras varsa: Downhill Diane 116 C

1988 Kansallinen poninäyttely, Littoinen
Tuomari: Håkan Ström (SWE)
Rodun paras tamma, paras Connemara, BIS II: Ametist 76 C
Rodun paras ori: Ardnasillagh O’Flaherty 5 C
Rodun paras nuori: Prince of Fahy
Rodun paras varsa: Sign of Adonis

1987 Kansallinen poninäyttely, Littoinen
Tuomari: Mrs. Dionis Macnair (GB)
Rodun paras nuori, paras Connemara: Caragh Eager Eileen 120 C
Rodun paras tamma: Espe Etta 9 C
Rodun paras ori: Millfields Ensign 3 C

1986 Kansallinen poninäyttely, Ypäjä
Tuomari: Madeleine Bergius & Morgan Jonsson (SWE)
Rodun paras nuori: Kåsta Evita
Rodun paras tamma: Hagens Devina 67 C
Rodun paras varsa: Aramara Banshee Bell

1985 Kansallinen poninäyttely, Ypäjä
Tuomari: Madeleine Bergius (SWE)
Rodun paras ori, paras Connemara: Millfields Ensign 3 C
Rodun paras tamma: Dun-na-Mara Primrose 16 C
Rodun paras nuori: Caragh Eddie Macken
Rodun paras varsa: V.V. Huck Finn
Paras Suomessa syntynyt poni: Espe Etta 9C

1984 Kansallinen poninäyttely, Ypäjä
Tuomari: Mr. D.W.H. Dick (GB)
Rodun paras tamma, paras Connemara, Paras Suomessa syntynyt poni, BIS III: Espe Etta 9 C
Rodun paras ori: Millfields Ensign 3 C

1983 Kansallinen poninäyttely, Ypäjä
Tuomari: Anna Aaby (DK)
Rodun paras tamma, paras Connemara, Best In Show: Espe Etta 9 C
Rodun paras ori: Millfields Ensign 3 C

1982 Kansallinen poninäyttely
, Ypäjä
Tuomari: Anna Aaby (DK)
Rodun paras poni: Kåsta Scaramouche 2 C

1981 Kansallinen poninäyttely, Ypäjä
Tuomari: Sven Skogsrtöm & Roland Fransson (SWE)
ei connemarachampioneita

1980 Kansallinen poninäyttely, Ypäjä
Tuomari: Olle Kajander (SWE)
ei connemarachampioneita

1979 Kansallinen poninäyttely, Hämeenlinna
Tuomari: Sven Skogström & Roland Fransson (SWE)
Näyttelyn paras ori : Cocum Tiger Moth 1 C

1978 poninäyttely, Ypäjä
Tuomari: Herman Frieländer (SWE)
ei connemarachampioneita

Kuvat 1982-1989 Kansallisen poninäyttelyn juhlajulkaisusta (2007)

Back to Top